Pirmąkart atostogaujant Havajuose - ką pasiimti, kada keliauti, kiek kainuoja?

Nuo ALOHA iki akvalango, arba kodėl nepriimsiu jūsų į svečius


#atostogoshavajuose #kiekkainuojasavaitehavajuose #lankytinosvietos #kiekpasiimtipiniguihavajus #aloha #vaivarykstaite #rasytoja #havajai #lietuva


Vaiva Rykstaite, Pirmakart mama, knyga, supermama, Havajai, rasytoja, keliauju su vaikais, ekologija, emigrante, kauai,, atostogos havajuose, lankytinos vietos, aloha
Pololu slėnis Havajuose - viena mėgstamiausių mūsų šeimos vietų saloje

Kiek į Havajus pasiimti pinigų? Kiek kainuoja savaitė atostogų Havajuose?


Neįsivaizduoju! O gal galite man pasakyti, kiek kainuoja savaitė bimbinėjimo po Vilnių su nakvyne? Turbūt viskas priklausys, ar čia turiu kokią nors tetą, kuri užleis man jaukų kambariuką su virtuvėle, kur rytais galėsiu išsikepti kiaušinį, ar vis tik rinksiuosi viešbutį, ar ieškosiu buto per airbnb. Tas pats ir Havajuose, sakau jums, kaip danguje taip ir ant žemės. Ir tikrai nėra jokio „NU MAŽDAUG“, nes vieni čia vyksta su palapinėmis, o kiti apsistoja privačiuose "Four Seasons" apartamentuose. Aš jums ne teta, todėl nepykit – pas save nepriimsiu. Tad vis tik didžiausia pinigų suma, tikėtina, bus išleista nakvynei. Jos visada patariu ieškoti per airbnb.com arba vrbo.com.


Kavos puodelis „rojuje“ vidutiniškai kainuoja $3.50, kepalas raikytos forminės duonos $7, vakarienė dviems restorane su namų vynu kaip minimum $50-$60, guminės šlepetės “per pirštą” prekybos centre nuo $2.99.


Vaiva Rykstaite, Pirmakart mama, knyga, supermama, Havajai, rasytoja, keliauju su vaikais, ekologija, emigrante, kauai,, atostogos havajuose, lankytinos vietos, aloha
"Dirty Shack" pramintas hipių namas be sienų, su nuostabiu vaizdu į vandenyną. Nuotrauka: "Couple Cups"

Kas tie Havajai? Išsirinkite savo salą.


(DĖMESIO: nepamirškite susitvarkyti ESTA (bevizio leidimo į JAV) paraiškos bent mėnesį prieš kelionę.)


Havajai yra penkiasdešimtoji JAV valstija - salynas sudarytas iš pagrindinių aštuonių salų ir dar keliasdešimties mažyčių uolienų. Hawaii sala, dar vadinama The Big Island, yra pati didžiausia, didesnė negu visos kitos salos sudėjus kartu. Čia daugiausiai laukinės gamtos, nuotykių, viskas truputį pigiau. Taigi, kai sakote "havajai" omeny galite turėti visą salyną arba atskirą vieną salą - priklauso nuo konteksto.


Maui, dar vadinama medaus mėnesio sala kur daugybę mylių driekiasi balto smėlio paplūdimiai (juos matysite net tiesiog važiuodami greitkeliu), aksominis klimatas, ir, žinoma, daug turistų.


Oahu - nedidelė sala su daugiausiai gyventojų (virš milijono) ir triukšminga sostine Honolulu – dangoraižiai, šopingas, barai, istoriniai viešbučiai, naktį gatvėse degantys fakelai ir t.t. Shop untill you drop, o tada metas eiti valgyti sushi ir ieškoti geros "happy hour" kokteiliams. Beje, turbūt joks save gerbiantis Havajų gyventojas negers mėlynu sirupu dažytų gėrimukų su skėtukais - šitas džiaugmsas paliekamas turistams.


Lanai - mažytė ananasų sala; didžioji dalis jos žemių priklauso “Dole” ananasaų kompanijai. Ten pati nebuvau, bet girdėjau, kad yra puikios sąlygos kempingui.


Molokai – tradiciniu aspektu havajietiška sala, joje yra tik vienas šviesoforas ir daug žvejų, o vaikai į mokyklas, sako, vis dar eina basi. Kadaise buvusi raupsuotųjų kolonija, retai lankoma turistų. Į lietuvių kalbą išversta knyga "Molokajo salos dukra" - man patiko, ketinu skiatyti ir kitas dalis, anglų kalba yra visa serija.


Koohelave, deja, tėra minų laukas – joje II-ojo pasaulinio karo metu buvo atliekami sprogmenų bandymai, tad dabar ten draudžiama išsilaipinti.


Niihau pati paslaptingiausia – privati. Ji priklauso vienai šeimai ir joje gali išsilaipinti tik žmonės gavę asmeninį gyventojų kvietimą. Niihau nėra parduotuvių, nei automobilių (tiesa, neseniai ten pradėti organizuoti šernų medžioklės safariai turistams su labai ribota judėjimo trajektorija).


Kauai - žalia, kalnuota lietinga sala, dar vadinama rojaus sodu – pati seniausia, labiausiai nutolusi nuo lankomų salų, “crazy scientist type of island” sako žmonės, turėdami omeny labai išsilavinuisius ir galiausiai nuo civilizacijos į Kauai pabėgusius mokslininkus, kurie užsiima dvasinėmis praktikomis arba buria psichedelinių medžiagų vartotojų bendruomenes.


Vaiva Rykstaite, Pirmakart mama, knyga, supermama, Havajai, rasytoja, keliauju su vaikais, ekologija, emigrante, kauai,, atostogos havajuose, lankytinos vietos, aloha
Waikiki dangoraižiai. Honolulu, Oahu.

Automobilio nuoma: BŪTINA

.

Viešojo transporto Havajuose praktiškai nėra, o tie keli po salas važiuojantys autobusai labai reti ir labai nepatikimi. Rekomenduoju automobilį išsirinkti ir išsinuomoti kuo anksčiau. Tam siūlau palyginamuosius kainų puslapius, kaip pvz.:


https://www.expedia.com/Car-Rentals-In-Maui-Island.d180073.Car-Rental-Guide


Vienintelė vieta, kur be problemų prasisuku be automobilio, tai Oahu sala, Honolulu. Čia yra puikiai išvystytas viešasis transportas, autobusai važiuoja dažnai (bet LĖTAI) praktiškai po visą salą.


Skrydžiai tarp salų: vidutiniškai apie $100 į vieną pusę arba apie $150 -$300 į abi puses.


Jeigu norite pamatyti kelias salas ir sutaupyti pinigų, siūlau skristi ratu, pvz iš Maui į Big Island (Kona arba Hilo oro uostai Hawaii saloje), tada iš Big Island į Honolulu ir iš Honolulu atgal į Maui pagulėti prie jūros prieš ilgą skrydį namo. Skrydžių ieškoti galite www.skyscanner.com arba dar pasižvalgyti atskiruose avialinijų puslapiuose, pvz. Hawaiian Airlines.
Maistas: brangus.