top of page

Top 10 Havajuose - ką pamatyti, kur pavalgyti

Havajai, arba Big Island yra didžiausia sala Havajų salyne. Joje, pagal plotą sudėjus tilptų visos kitos Havajų salos ir dar liktų vietos. Ši sala mažiau lankoma turistų, ramesnė ir gan laukinė, ypač, jei lyginant su Oahu ir Maui salomis.

Daugiau apie Havajus apskritai, nuo skrydžių iki automobilio nuomos galite paskaityti čia.

Septintus metus gyvenu Big Islande ir dalinuosi įdomiausiomis vietomis ir pramogomis lankytojams. Čia vežiau ir savo tėvus. Žodžiu, viskas kaip saviems.Havajai. Aloha. Hawaii. Kelione. Baseinas

1. Waipio karalių slėnis - vieta iškylai ir gražiausioms nuotraukoms


UPDATE: šiuo metu į slėnį patekti turistams draudžiama. Kvapą gniaužianti gamta. Čia patekti galima tik su keturiais ratais varomu automobiliu arba iiiiilgai leistis ir vėliau kopti pėsčiomis. Didingas slėnis įlankoje, kur stačių kalnų pavėsiuose į vandenyną įsilieja upė. Nemaža tikimybė pamatyti šalimais besiganančius laukinius žirgus. Siūlau pasiimti vandens ir užkandžių, nes ten nebus kur nusipirkti. Pakeliui verta aplankyti žavingus Waimea ir Honokaa miestelius.


Jei yra laiko: Waimea miestelyje šeštadienių rytais vyksta nuostabūs ir dėmesio verti ūkininkų ir menininkų turgūs. Ten taip pat yra geriausia saloje vaikų žaidimo aikštelė. Man patinka Isaacs Art Center - jauki meno galerija.

Pavalgyti, jei pigiai ir daug, hands down, "Hawaiian Style Cafe" (blynai, kiaušiniai ir t.t.), arba falafeliai iš "Dan-o’s Doner". Jei prabangiau - "Red Water Cafe" arba "Marimans". Faina kavinė "Waimea Coffee", ji yra jaukiame mediniame pastate su keliais butikais, knygynu ir meno galerija. Skoningas butikas moterims su Balio prieskoniais - "Hula Moon" ten pat.2. Nežemiškas saulėlydis and Mauna Kea viršukalnės


Čia vėl būtina keturiais ratais varoma transporto priemonė. Pakilę virš debesų pamatysite į jų patalą besileidžiančią saulę… Vaizdas nenupasakojamas, pakylėjanti, dieviška patirtis. Taip pat pakeliui verta apsilankyti kosminės observatorijos lankytojų centre.


SVARBU: Dėl galimos aukštikalnių ligos į Mauna Kea viršukalnę negalima kilti vaikams jaunesniems kaip 14 metų.


PASTABA: šiuo metu dėl ten ketinamo statyti teleskopo kalno papėdėje vyksta protestai, todėl prieš ruošiantis ten važiuoti siūlau pasidomėti esama situacija. Daugiau apie protestus čia.


3. Naktinis pasiplaukiojimas su sparnuotosiomis mantomis - dar viena nežemiška patirtis mėgstantiems nuotykius


Įspūdis liks visam gyvenimui. Aš esu bailė, prastai plaukiu, bijau vandens ir didelių žuvų, bet kartą pasiryžau ir… dabar leidžiuosi į šį plaukimą kai tik pasitaiko proga. Visą įrangą, gėrimus ir užkandžius jums suteikia laive, kuriuo plaukiate į įlanką. Užsivelkate kostiumą, užsidedate akvalangą, vamzdelį į burną, tada pūkšt į vandenį ir įsikibę į plūdurą su žibintu laukiate, kol link jūsų atplauks visiškai nepavojingi vandens angelai. Juos pamatę jausitės lyg pabuvoję kitame pasaulyje. Daugiau apie šią pramogą čia ir čia.


PASTABA: Pasiimkite megztinius. Po saulėlydžio plaukiant atgal būna šalta.


4. Įspūdžių kupina diena Kealakekua įlankoje


Dienos planas: stabtelėti, mano galva, gražiausiame ir vietinių itin mylimame Manini paplūdimyje; čia pasidaryti iškylą ant žolės. Tuomet leistis keliu tolyn į nuostabaus grožio Honaunau nacionalinį parką po atviru dangumi. Pasivaikščiojus ir nusifotografavus parke verta palikti automobilį parkavimo aikštelėje ir pėsčiomis nueiti iki Two Step paplūdimio, kur yra geriausias saloje snorkelingas. Tai yra vieta, kur galima pamatyti laukinius delfinus! Paplūdimys Two Step vardą gavo dėl natūraliai susiformavusių lavos laiptų į vandenį. Užbaigti dieną galima aplankant žavią medinę bažnytėlę išpieštą palmėmis - The Painted Church.


PASTABA: Verta pasiimti vandens, užkandžių, saulės kremą, vandenbačius arba ląstus, akvalangą.


Kur pavalgyti?, "The Coffee Shack", "Menehune Cafe"
Takos. Tacos. Meksikietiska virtuve. Meksikietiskas maistas. Aloha. Havajai. Meksikietiski patiekalai.
Tacos iš "Loko Wraps". Nuotraukos autoriai "Couple Cups"

5. Pololū slėnis - magiškas žygis į gamtą


Daug kam iš mano draugų ši vieta atsidūrė pačiame sąrašo viršuje. Nesudėtingas* nusileidimas nuo kalno pėsčiomis į atšiaurų laukinį papludimį. Čia yra ir upė, ir miškas su besiganančiomis laukinėmis karvėmis, ir supynės, ir aukurai. Vieta pasižyminti neeiliniu grožiu ir ypatinga energetika. Galima praleisti ir visą dieną.

Jei yra laiko pakeliui verta sustoti apsižvalgyti Hawi miestelyje - čia yra kelios smagios kavinės ir nuostabios meno galerijos.


*Mano aštuoniasdešimtmetei močiutei buvo per sunku. Trimetė Žemyna pati nulipo ir žemyn ir aukštyn.Havajai. Aloha.

6. Hipių Havajai, vaje vaje!


Kahena nudistų paplūdimys, ekstatiniai šokiai, nepamiršami egzotiški turgūs. Visa tai yra Puna rajone. Jei reikėtų rinktis vieną, tai neabejotinai Kahena paplūdimys, kurio, pažadu, nepamiršite ilgai. Ne dėl to, kad ten dauguma žmonių nuogi (jums nusirengti nebūtina), tiesiog čia susirenka tokia publika, apie kurią pasakodami draugams sakysite “lyg iš filmo”. Barzdoti ir tatuiruoti herojai ir herojės savaitgalių rytais susėdę ratu nuogutėliai muša būgnais, ore tvyro marichuanos aromatas, o pats paplūdimys tokio grožio, kad belieka tik aikčioti.


PASTABA: Būkite mandagūs fotografuodami ir pasistenkite, kad į kadrą nepapultų nuogi žmonės. Priešingu atveju galite pakliūti į bėdą.


Jei yra laiko, verta užsukti į Kalapaną - ant lavos lauko pastatytą gyvenvietę, taip pat į Pahoa miestą, dar vadinamą Havajų hipių sostinę.


7. Hapuna paplūdimys - kaip iš atviruko


Didelis platus balto smėlio paplūdimys, kuriame beveik visus metus šviečia saulė. Šalimais yra iškylautojams skirti stalai ir vietos griliui. Tačiau šiame paplūdimy būna didokos bangos ir praktiškai nėra pavėsio, todėl man su vaikais labiau patinka lankytis šalimais esančiame vietinių vadinamame 69 beach (Waialea Beach Park), kur galima po medžiais pasislėpti nuo saulės ir būna ne tokios didelės bangos. Abiejuose paplūdimiuose yra dušai ir tualetai.


Kur pavalgyti? Po dienos pliaže galite užsukti į vieno iš didžiųjų viešbučių prekybos miestelius su daug parduotuvių ir restoranų, pvz "Queens Shops" arba "Kings Shops". Mano mėgstabiausi šioje salos dalyje yra veganiškas "Under The Bodhi Tree" ir "Lava Lava Beach Club" - ant vandenyno kranto su gyva muzika, bet čia tenka ilgokai palaukti staliuko. Jei norisi nepamirštamos prabangos, tai vienareikšmiškai važiuokite į vieną iš "Four Seasons" restoranų.

8. Kriokliai ir šokiai lyjant Hilo mieste


Krioklių Havajuose yra nemažai, bet jei reiktų rinktis lengviausiai pasiekiamą tai būtų Rainbow Falls - visai prie pat istorinio Hilo miesto. Šalia šio krioklio yra labai fotogeniškas banjano medis.


Jei yra laiko verta aplankyti ir Akaka krioklius, o tada pusdienį galima praleisti Hilo mieste. Čia gausu gerų kavinių, butikų ir yra ką veikti su vaikais - nemokamas Ocean Center su dideliu akvariumu ir, toliau pavažiavus yra taip pat nemokamas zoologijos sodas.


Kur pavalgyti? Man patinka Sweet Cane Cafe, Mohala’s Bayfront Fish and Chips, The Booch Bar, Jackie Rays

P.S. Būdama Hilo nuolat niūniuoju dancin in a Hilo rain... čia dažnai lyja, bet tropinis lietus nuotaikos negadina.


9. Juodo ir žalio smėlio paplūdimiai


Jie yra sąlyginai netoli vienas kito. Važiuojant iš Kona miesto pusės pirmiausiai verta sustoti South Point - piečiausiame JAV taške, kur drąsuoliai kelis kartus šoka į vandenyną nuo stataus skardžio, kol pagaliau jų draugai nufilmuoja tobulą insta story.

Žalio smėlio paplūdimys arba Green Sand Beach pasiekiamas sunkiai - tenka riedėti neįtikėtinai duobėtu keliu arba baveik valandą žygiuoti pėsčiomis, bet verta**. Jį pasiekę suprasite kodėl.

Juodo smėlio (Punalu’u Black Sand Beach) paplūdimys yra daug lengviau pasiekiamas, čia atvykti galima lengvuoju automobiliu ir beveik garantuotai pamatyti ant lavos juodumo smėlio saulėje besikaitinančius jūrų vėžlius. Nebūkite žiopli turistai - nelieskite jų. Šie vėžliai yra nykstanti rūšis.


Kur pavalgyti? Pakeliui važiuojant "Menehune Cafe" arba visai prie pat instagraminė "Ka Lae Cofee" su grybų chai latte ir orchidėjų šiltnamu šalia.


**Vėl reikia keturiais ratais varomo automobilio, gero vairuotojo, keleivių, kurių nepykina. Kitas variantas - mokėti po $10 už žmogų į vieną pusę ir jus vietiniai nuveš sunkvežimio priekaboje.


10. Suvalgyti acai bowl Konos promenadoje


Konoje gausu kičinių turistinių parduotuvių, prastų restoranų ir pustuščių naktinių klubų. Tačiau Konoje yra ir gerų dalykų - karalių rūmai Hulihee Palace (mokamas įėjimas), keletas gerų turistams mažiau žinomų puikių kavinių, smagus gėjų baras, kur penktadieniais vyksta vietinių standup show, ir, žinoma garsieji acai bowls, kuriuos rekomeduoju imti iš mūsų kavinės "Loko Wraps" - didžiausia porcija ir geriausia kaina, "Bare Foot Zone" - Instagramo vertas maisto pateikimas, arba "Basik Acai" - didžiausias skonių pasirinkimas.


Kur pavalgyti rimčiau? "Loko Wraps", "Original Thai", "Qinns Almost by The Sea" (gera žuvis), "Kamana’s Kitchen" (indiškas), "Huggo’s on The Rocks" (fish tacos geruliai) , "You Make the Rol"l (sušiai išsinešimui), Kona Brew Pub (gera pica ir dar geresnis alus), "Umekes" (žuvis ir jūros gyviai),. Faina kavinė "Tealicious", šalia jos yra nerealus butikas "Quill and Feather", jogos studija "The Yoga Nest" ir madinga kirpykla "Salon Muse".


Vakaras Konos miesteVaisių kokteilis iš "Loko Wraps"Svajojate susituokti Havajuose? Šventę susiplanuoti mielai padės šioje srityje patyrusi Sandra. Jus nuostabiose nuotraukose įamžins lietuvių duetas Couple Cups. Viskas įmanoma! Beje, šiame blogo įraše esančios nuostabios nuotraukos jų ir darytos. Kviečiu pasižvalgyti daugiau www.couplecups.comDar turite klausimų dėl savo kelionės į Havajus? Rašykite man į vaivarykste@gmail.com
Aloha, e komo mai :) Mahalo nui!


Vaivabottom of page