Top 10 Havajuose - ką pamatyti, kur pavalgyti

Havajai, arba Big Island yra didžiausia sala Havajų salyne. Joje, pagal plotą sudėjus tilptų visos kitos Havajų salos ir dar liktų vietos. Ši sala mažiau lankoma turistų, ramesnė ir gan laukinė, ypač, jei lyginant su Oahu ir Maui salomis.

Daugiau apie Havajus apskritai, nuo skrydžių iki automobilio nuomos galite paskaityti čia.

Septintus metus gyvenu Big Islande ir dalinuosi įdomiausiomis vietomis ir pramogomis lankytojams. Čia vežiau ir savo tėvus. Žodžiu, viskas kaip saviems.Havajai. Aloha. Hawaii. Kelione. Baseinas

1. Waipio karalių slėnis - vieta iškylai ir gražiausioms nuotraukoms


Kvapą gniaužianti gamta. Čia patekti galima tik su keturiais ratais varomu automobiliu arba iiiiilgai leistis ir vėliau kopti pėsčiomis. Didingas slėnis įlankoje, kur stačių kalnų pavėsiuose į vandenyną įsilieja upė. Nemaža tikimybė pamatyti šalimais besiganančius laukinius žirgus. Siūlau pasiimti vandens ir užkandžių, nes ten nebus kur nusipirkti. Pakeliui verta aplankyti žavingus Waimea ir Honokaa miestelius.


Jei yra laiko: Waimea miestelyje šeštadienių rytais vyksta nuostabūs ir dėmesio verti ūkininkų ir menininkų turgūs. Ten taip pat yra geriausia saloje vaikų žaidimo aikštelė. Man patinka Isaacs Art Center - jauki meno galerija.

Pavalgyti, jei pigiai ir daug, hands down, "Hawaiian Style Cafe" (blynai, kiaušiniai ir t.t.), arba falafeliai iš "Dan-o’s Doner". Jei prabangiau - "Red Water Cafe" arba "Marimans". Faina kavinė "Waimea Coffee", ji yra jaukiame mediniame pastate su keliais butikais, knygynu ir meno galerija. Skoningas butikas moterims su Balio prieskoniais - "Hula Moon" ten pat.2. Nežemiškas saulėlydis and Mauna Kea viršukalnės


Čia vėl būtina keturiais ratais varoma transporto priemonė. Pakilę virš debesų pamatysite į jų patalą besileidžiančią saulę… Vaizdas nenupasakojamas, pakylėjanti, dieviška patirtis. Taip pat pakeliui verta apsilankyti kosminės observatorijos lankytojų centre.


SVARBU: Dėl galimos aukštikalnių ligos į Mauna Kea viršukalnę negalima kilti vaikams jaunesniems kaip 14 metų.


PASTABA: šiuo metu dėl ten ketinamo statyti teleskopo kalno papėdėje vyksta protestai, todėl prieš ruošiantis ten važiuoti siūlau pasidomėti esama situacija. Daugiau apie protestus čia.


3. Naktinis pasiplaukiojimas su sparnuotosiomis mantomis - dar viena nežemiška patirtis mėgstantiems nuotykius


Įspūdis liks visam gyvenimui. Aš esu bailė, prastai plaukiu, bijau vandens ir didelių žuvų, bet kartą pasiryžau ir… dabar leidžiuosi į šį plaukimą kai tik pasitaiko proga. Visą įrangą, gėrimus ir užkandžius jums suteikia laive, kuriuo plaukiate į įlanką. Užsivelkate kostiumą, užsidedate akvalangą, vamzdelį į burną, tada pūkšt į vandenį ir įsikibę į plūdurą su žibintu laukiate, kol link jūsų atplauks visiškai nepavojingi vandens angelai. Juos pamatę jausitės lyg pabuvoję kitame pasaulyje. Daugiau apie šią pramogą čia ir čia.


PASTABA: Pasiimkite megztinius. Po saulėlydžio plaukiant atgal būna šalta.

4. Įspūdžių kupina diena Kealakekua įlankoje


Dienos planas: stabtelėti, mano galva, gražiausiame ir vietinių itin mylimame Manini paplūdimyje; čia pasidaryti iškylą ant žolės. Tuomet leistis keliu tolyn į nuostabaus grožio Honaunau nacionalinį parką po atviru dangumi. Pasivaikščiojus ir nusifotografavus parke verta palikti automobilį parkavimo aikštelėje ir pėsčiomis nueiti iki Two Step paplūdimio, kur yra geriausias saloje snorkelingas. Tai yra vieta, kur galima pamatyti laukinius delfinus! Paplūdimys Two Step vardą gavo dėl natūraliai susiformavusių lavos laiptų į vandenį. Užbaigti dieną galima aplankant žavią medinę bažnytėlę išpieštą palmėmis - The Painted Church.


PASTABA: Verta pasiimti vandens, užkandžių, saulės kremą, vandenbačius arba ląstus, akvalangą.


Kur pavalgyti? "Loko Wraps", "The Coffee Shack", "Menehune Cafe"
Takos. Tacos. Meksikietiska virtuve. Meksikietiskas maistas. Aloha. Havajai. Meksikietiski patiekalai.
Tacos iš "Loko Wraps". Nuotraukos autoriai "Couple Cups"

5. Pololū slėnis - magiškas žygis į gamtą


Daug kam iš mano draugų ši vieta atsidūrė pačiame sąrašo viršuje. Nesudėtingas* nusileidimas nuo kalno pėsčiomis į atšiaurų laukinį papludimį. Čia yra ir upė, ir miškas su besiganančiomis laukinėmis karvėmis, ir supynės, ir aukurai. Vieta pasižyminti neeiliniu grožiu ir ypatinga energetika. Galima praleisti ir visą dieną.

Jei yra laiko pakeliui verta sustoti apsižvalgyti Hawi miestelyje - čia yra kelios smagios kavinės ir nuostabios meno galerijos.


*Mano aštuoniasdešimtmetei močiutei buvo per sunku. Trimetė Žemyna pati nulipo ir žemyn ir aukštyn.