top of page

Baisiau už tarakoną, 2023

Vaiva Rykštaitė_knyga vaikams_Baisiau už tarakoną.png

„Baisiau už tarakoną“ - knyga vaikams apie vieno drąsaus tarakono kelionę. Ieškodamas laimės Šerkšnas aplanko daugybę butų, kiekviename iš jų surasdamas vis kitokius herojus ir pažindamas jų gyvenimo būdą. Knygą galima suvokti keliais sluoksniais - joje yra perkeltinių prasmių, metaforų, tačiau tuo pačiu tai - ir lengvas, linksmas skaitinys mažiesiems. 

 

Šią pasaką rašiau drauge su savo dukromis. Kadangi daug metų kiekvieną vakarą joms skaitau, norėjau, kad kūrinys būtų įdomus, keliantis vaikų smalsumą, parašytas jiems suprantama kalba ir tuo pačiu ne per ilgas tekstas tėvams. Knygą galima skaityti nuo pradžių iki galo arba pačiam vaikui rinktis atskiras istorijas ir į kurį butą tarakonas keliaus.

 

Iliustracijos čia ypatingos - jas kūrė unikaliu stiliumi pasižyminti Patricija Bliuj-Stodulska. Pamatysit patys kokios jos intriguojančiai žavingai keistos! O paskutiniuose knygos puslapiuose palikta vietos vaikams nupiešti savo namus ir ką Šerkšnas juose rastų. 

Pagal šią knygą jai dar nepasirodžius jau kuriamas mini spektaklis festivaliui „Vaikų knygų sala“. Spektaklį stato rankų šešėlių teatras „Budrugana“.

bottom of page