Pirmakart mam Vaiva Rykstaite

Ar tapsmas mama kada nors buvo nesudėtinga? Pirmąkart tampant mama atrodo, jog dar niekas nėra patyręs minčių, jausmų ir kūno pokyčių audros. Nors neužrašytos pramočių patirtys mūsų nepasiekė, feminizmas XX a. II pusėje paskatino žvelgti į vaikų gimdymą ir auginimą ne kaip į prievolę, bet kaip į sąmoningą moters pasirinkimą. Taip atsirado motinystės tyrimai, lydėję šios knygos pasakotoją.     

Jeigu mamos užrašytų savo istorijas, jos daug kuo būtų panašios: „Turėti vaikų? Niekada. Arba  ne dabar, kada nors. Jie bus planuoti. Tikrai nepavirsiu rūpestinga ir pervargusia mamyte, ir tikrai nebūsiu panaši į savo mamą.“ Tada kūdikis, turintis savų planų, praneša ateinąs ir mažulyte kojele nuspiria mamos įsitikinimus, planus, iliuzijas ir prietarus. Bet suteikia išminties ir patirties, leidžiančios parašyti knygą, kurioje dera rašytojos talentas, mokslininkės smalsumas, moters išmintis ir mamos humoro jausmas.

Humanitarinių mokslų daktarė Solveiga Daugirdaitė

1518530628_Jurate,_Kastytis_ir_Mikas_d.j

knyga tikrai reikalinga šiuolaikiniams vaikams (…), kuriose senoviškos lietuvių legendos įvelkamos į šių dienų rūbą. Sena ir nauja - tai pagrindinės dvi temos šioje knygutėje bei paauglio, pamažu tampančiu suaugusiu, savęs paieškos. Lengvas rašymo stilius, graži kalba, yra vietų, kur galima nusišypsoti, kai kur norisi susigūžti, kai pasirodo Perkūnas... Labai gražios iliustracijos. Jauki knyga, kurią dauguma perskaitys tiesiog per greitai ir pagalvos, kad ji galėjo būti dvigubai storesnė! O gal ir nepagalvos, jeigu tiesa ta, kad šiuolaikiniai vaikai labiau mėgsta trumpesnius kūrinius... Kas žino...

https://www.goodreads.com/book/show/38866258-j-rat-kastytis-ir-mikas?ac=1&from_search=true

Skaitytoja 

Urtė Leškutė

aprašymas

Ar žinojote, kad Jūratė lengvai gali keisti pavidalą? Kartais pasirodo kaip graži mergelė, kartais kaip ruonė, medūza, delfinė... ar aštuonkojė... Neįtikėtina? Bet įmanoma. Bent jau šitaip Domicelė pasakoja Mikui – keliautojui iš tolimosios Amerikos.

Kokių nuotykių Mikas patiria Lietuvoje? Tegul šias paslaptis išsaugo knygos puslapiai. O jei norėsite įspėti jas, keliaukite kartu, įkvėpkite Baltijos jūros vėsos, gurkštelkite gintarų arbatos, sutikite Kastytį, skubantį jūros link, pasipuošusį gražiausiais lino drabužiais, leiskitės užburiami nepaprasto grožio jūros dukros Jūratės ir, žinoma, pamilkite... 

O jei keliaudami sutriksite ir nežinosite, kaip elgtis, knyga atsargiai primins: daryk kaip liepia širdis.

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

2018 vaiva rykštaitė