top of page

Mėlynas namas Havajuose, 2022

Knyga Mėlynas namas Havajuose_Vaiva Rykštaitė.jpg

Man knyga kažkuo primena Škėmos “Baltą drobulę”, tik vietoj liftininko Antano, knygos centre - moters gyvenimo beprotnamis. Knyga tikrai ne tiems, kurie nori aiškaus siužeto, gėlyčių ir drugelių. Priskirčiau ją terapinių knygų kategorijai. Labiausiai patiko, kad knyga neturi “happy ending”, tokia be pabaigos visai kaip ir tas nesibaigiantis namų beprotnamis, kuris neturi pabaigos. Žodžiu patiko, bet tai tikrai ne “masinio vartojimo” knyga.

Skaitytoja Rasa T.

Tame name Havajuose gyvena žmonės be sielų. Mėlynas iš išorės, sujauktas iš vidaus, o miegamasis ir vonia – be sienų. Jame aidi lietuviški podcastai, rėkimas be jokio akcento, trinktelinčios durys. Gimdymo sąrėmiai, nerviniai priepuoliai, orgazmai ir serialų įžanginė muzika. Namas – lyg kosmose paklydęs asteroidas, pakibęs Havajų naktyje, jame telpa penkios visatos ir vienas dvigalvis šuva. 

 

Naujausia Vaivos Rykštaitės knyga – autofikcinis romanas apie namų tvarkymo apsėstą mažų vaikų mamą, kamuojamą pogimdyminės depresijos. Havajų sala romane skleidžiasi kaip egzotiškas fonas motinos liūdesiui ir kultūriniams atradimams, o pats namas – kaip savasties archetipas, simbolizuojantis sielos buveinę, taigi mus pačius. Kūrinys persmelktas fantazijų, sapnų, čia nėra aiškių laiko ir herojų linijų, išskyrus pagrindinės veikėjos ir jos šeimos. Drąsus, atviras, nuoširdus ir įtraukiantis.

Romano „Mėlynas namas Havajuose“ aprašymas

bottom of page