top of page
Vaiva Rykštaitė video kursas Kaip parašyti ir išleisti knygą

Esu 10 knygų, tarp jų trijų bestselerių autorė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, daugiau nei dešimtmetį dirbanti su geriausiomis šalies leidyklomis. Išsamiau apie mano išsilavinimą ir pasiekimus profesinėje srityje galite sužinoti čia.

Šį kursą sukūriau būtent knygos rašymui - nuo idėjos, kūrybinės rutinos, sveikų rašymo įpročių, pajudant knygos struktūros, kūrybinių blokų ir redagavimo link. Dalinuosi savo patirtimi, įžvalgomis, klaidomis ir patarimais. 

Pati šį kursą regiu kaip transformacinį ir motyvacinį - mat nuo abstrakčios svajonės “parašyti knygą” pereinama prie veiksmų. 

Kurso metu nepadoriai atvirai dalinuosi viskuo, ką žinau, apie knygų rašymą.

 

Tačiau aš už jus knygos neparašysiu. Tai padarysite JŪS! 

atsiliepimai

Vaiva Rykštaitė_kursas kaip parašyti knygą_atsiliepimas_2.jpeg

Živilė Osman

Kursas labai informatyvus, jautėsi kiek daug darbo, žinių ir patirties įdėta. Informacija pateikta sistemingai, nebuvo labai dažno kursų jausmo, kai nuo info pertekliaus, nebežinai kur pradėti. Nors kurso dalys ilgos, tačiau suinteresuotam asmeniui žiūrėti tikrai įdomu. Labai patiko išgirsti jūsų asmeninius pavyzdžius.

 

Nors kursą žiūrėjau seniai, bet iki dabar pamenu mane įkvėpusią frazę, skambėjusią kažkaip taip - knygą rašo rašytojas, o įkvėpimo laukia laukėjas. Taip pat labai surezonavo jausmai baigus rašyti knygą, jūsų nupasakotas atsiskyrimo jausmas.

 

Dažnai kursai skatina visus daryti viską, o jūsų kurse apie knygos rašymą man labai patiko jūsų realistinis situacijos vertinimas, jog na nereikia bet ko vardan kažko. Buvo užduodami puikūs klausimai pasitikrinimui (ar knyga unikali ir t.t.). Sakyčiau perklausius tikrai pasidaro daug aiškiau, ar nori būti rašytojas ar ne.

kotryna zyle atsiliepimai apie Vaivos Rykštaitės video kursą Kaip parašyti ir išleisti knygą.jpg

Rašytoja Kotryna Zylė

Praėjusį rugsėjį Vaiva Rykštaitė  paprašė manęs pasidalinti trumpu video patarimu apie knygos rašymą. Ruošė kursą „Kaip parašyti knygą“ ir pasikvietė kelis svečius trumpučiams epizodams. Pasidalinau, pamiršau, o nelabai seniai gavau prisijungimą ir galimybę pamatyti, kaip tas kursas atrodo. 

Blemba, KOKIO GERUMO! Koks metodiškas, kiek asmeninės patirties ir įvairios, neabejoju, ilgai rinktos informacijos ten sudėta. 

 • Facebook
 • Instagram
Vytas Lasys atsiliepimai apie Vaivos Rykštaitės video kursą Kaip parašyti ir išleisti knygą.jpg

Vytis Lasys

Jau kurį laiką ieškojau informacijos knygos rašymo ir leidimo tema, o internete mėtėsi tik labai abstrakti informacija apie tai. Netyčia šmėstelėjęs rašytojos Vaivos Rykštaitės kursas „Kaip parašyti ir išleisti knygą“ nepaliko abejonių, kad tai bus tai, ko ilgai ieškojau. Nieko nelaukęs įsigijau ir rekomenduoju tą padaryti kiekvienam, kuris nors kiek jaučia savyje rašytojo gyslelę.

Giedrė Rimkė_atsiliepimui.jpg

Giedrė Rimkė

Vaivos kursą rekomenduoju visiems, kurie nori patobulinti, dar labiau prisijaukinti rašymą, o labiausiai  – puoselėjantiems idėją parašyti knygą. Jei ją jau parašėte, dar geriau – Vaiva nušlavė akmenukus nuo tako ir pateikia aiškią atmintinę, ką, kada ir kaip galite padaryti, kad tikimybės Jūsų knygai pasiekti skaitytoją tik išaugtų. Tiesa, ji nedalina jokių sėkmės piliulių, bet tai ir paperka labiausiai – vienam leis suprasti, kad metas iškišti akis į dienos šviesą, o kitą nuleis iš padebesių. Ir jei tik bus protingi bei įsiklausantys, abu tipažai liks dėkingi.

IMG_20190804_154922_306.jpg

Vainora Blaškevičiūtė

Labai patiko. Maniau, kad kurse bus patarimai patyrusiems rašytojams, pagaliau prisiruošusiems išleisti savo knygą. Tačiau likau nustebinta supratusi, kad tai yra ir didžiulis kūrybiškumą žadinantis šaltinis, padedantis niekada nerašiusiems pradėti tai daryti. Aš pati seniai norėjau rašyti, bet nežinojau, nei kaip, nei apie ką. Šis kursas davė visus atsakymus ir taip reikiamą įkvėpimą, po kurio temos pradėjo lietis pačios. Tai ne tik gera investicija į save, bet puikiai tinka kaip dovana, kurios vertė yra ilgalaikė ir neįkainojama. Rekomenduoju!

6 savaičių trukmės kursas - transformacija, kurios dalyviai kviečiami žiūrėti vaizdo medžiagą ir savarankiškai atlikti pratimus.
Įsigiję šį kursą pradėti jį galėsite bet kada. 

kurso metu sužinosite:

 • kokio tipo autorius esate

 • kaip pasiruošti knygos rašymui

 • kaip rinkti medžiagą 

 • nuo ko pradėti: tas pirmas sakinys 

 • kaip padaryti tekstą patrauklesniu skaitytojui

 • kaip rašyti taip, kad būtų įdomu

 • kokias klaidas dažniausiai daro pradedantys rašytojai 

 • kaip atrasti savo autentišką balsą 

 • kas yra knygos filtrai

 • kaip derėtis su leidyklomis dėl atlygio 

 • į ką atkreipti dėmesį pasirašant sutartį su leidykla 

 • ką daryti sulaukus neigiamo atsakymo iš leidėjų 

 • ar verta leisti knygą savarankiškai

 • kaip reklamuoti knygą

kursą sudaro:

6 paskaitos - vaizdo įrašai

PDF dokumentai su kurso santrauka ir pratimais kiekvienai savaitei 

Grupinė online konsultacija pabaigus kursą

Prieiga prie tik kurso dalyviams sukurtos grupės, kur pradedantys rašytojai galės diskutuoti ir kurti bendruomenę

perkamiausios knygos
bottom of page